Kaiser AG

Kaiser AG - z siedzibą w Liechtensteinie, należy do jednych z pierwszych producentów koparek kroczących. Historia firmy sięga początków XX wieku, lecz to w 1965 r. Josef Kaiser wspólnie z Ernstem Menzi wymyślili i skonstruowali pierwszy model koparki kroczącej nazwanej MUK. Z biegiem lat Kaiser modernizował, udoskonalał i rozwijał produkcję koparek-pająków.

Modelami, które można uznać za największe osiągnięcia tego producenta należą:

- Kaiser X4 Turbo
- Kaiser X4 Turbomobil
- Kaiser X4 Turbostar
- Kaiser S1
- Kaiser S2 - produkowany do chwili obecnej, w różnych opcjach modelowych
- Kaiser S3 -
- Kaiser SX -
- Kaiser S10 - nowość
- Kaiser S12 - nowość

Nowoczesnej technologia stosowana w koparkach Kaiser, sprawia że są one liderami wśród całej gamy innych produkowanych koparek kroczących. Bogaty wachlarz modeli pozwala na wybór odpowiedniej maszyny dostosowanej do potrzeb klienta.

Na wielu placach budowy panują ekstremalne warunki do pracy. Zbyt strome zbocze, mokry, bagnisty teren - zwykła koparka nie daje rady - dla koparek kroczących to żadna przeszkoda. Zbudowane z myślą o pracy w tego rodzaju warunkach, doskonale sobie tam radzą. Hydrauliczne wysięgniki, ciężar roboczy oraz konstrukcja maszyny pozwala na dotarcie tam gdzie normalna koparka będzie miała poważne problemy. W koparkach kroczących Kaiser zastosowano hydraulikę BOSCH Rexroth oraz silniki wysokoprężne takich producentów jak: Perkins, Deutz.
©2003-2024 Copyright Viacar. All rights reserved.